Skip to main content

JÄÄTMEKÄITLUS

Põllumajandusplasti jäätmed.

Silopallikile, silopalli võrk, sidumiskile, aunakile, aluskile ja pallinöör on põllumajandusplast, mis peale kasutamist tuleb suunata taaskasutusse.

Kuidas seda teha?

  1. Läbi portaali silokile.ee Siit leiate kõik juhised kuidas tagastada põllumajandusplasti jäätmed. Enne tellimuse esitamist soovitame täpsustada veo hinda ja tingimusi.
  2. Viia ise põllumajandusplast jäätmekäitlejale. Selleks tuleb saata e-kiri andro@slipest.ee ja SLIPEST OÜ suunab teid lähima jäätmekäitleja juurde. SLIPEST OÜ kompenseerib transpordikulu alates maakonna piirist kuni jäätmekäitlejani ja tagasi.
  3. Tellida põllumajandusplasti jäätmete vedu SLIPEST OÜ-lt. Selleks tuleb jällegi saata kiri andro@slipest.ee ja SLIPEST OÜ koostööpartnerid tulevad teie juurde ning viivad jäätmed minema. Selline teenus on tasuline.  

Ühtlasi tuletame veelkord meelde, et põllumajanduplasti jäätmed peavad olema sorteeritud liigiti ja puhtad. Jäätmed ei tohi sisaldada võõriseid nagu silo,muld, liiv, majapidamis-ja tootmisjäätmeid. Samuti rehvid, kivid, betoon jms. Sisalduvad võõrised arvestatakse eraldi ja nende eest tuleb tasuda segajäätmete hinnakirja alusel.

Tasuta võetakse vastu maksimaalselt kahe aasta kogused (kg), mille kinnitab eelnevalt jäätmete käitlejale silokilede tarnija. Ülekaal  kuulub hüvitamisele jäätmete omaniku poolt.

Soovitused  jäätmete kogumisel.

  1. Koguda jäätmed kohe liigiti. Pärastine sorteerimine on väga töömahukas.
  2. Koguda jäätmed varju all. Vesi jäätmete sees lisab jäätmetele kaalu isegi kuni 50% ja selle eest tuleb tasuda.
  3. Kui on tegemist suuremate jäätmekogustega, siis soovitame pressida jäätmed koha peal, aga liigiti. Pressitud jäätmete vedu on tasuta. Soovi korral saame aidata jäätmepressi soetamisel või rentimisel.